تامین کنندگان عمده فروشی پوزولان طبیعی در سال ۱۴۰۰

صنعت سیمان با تولید گازهای آلاینده و گازهای گلخانه ای به عنوان یکی از آلاینده ترین صنایع شناخته می شود. اهمیت حفاظت از محیط زیست در برابر انواع آلودگی ها به حدی است که تاکنون چندین معاهده بین المللی و منطقه ای منعقد شده است. این صنعت به تنهایی حدود ۵ درصد از کل برق تولیدی را مصرف می کند. بیش از ۴۰ درصد هزینه تولید سیمان به انرژی اختصاص می یابد. با اجرای اقدامات اساسی ، از جمله در اروپا ، میزان مصرف انرژی برای تولید یک تن سیمان طی ۲۰ سال گذشته حدود ۳۰ درصد کاهش یافته است. در نتیجه میزان آلاینده ها نیز کاهش یافته است. یکی از رویکردهای اصلی در این زمینه تولید سیمان مخلوط است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تامین کنندگان عمده فروشی پوزولان طبیعی در سال ۱۴۰۰ ، از سایت ما دیدن کنید.

natural pozzolan wholesale suppliers in 2020

کدام ماده خواص پوزولانی دارد؟

Pozzolan روستای Pouzzuoli در نزدیکی آتشفشان وزوویوس است ، جایی که خاکستر آتشفشانی برای اولین بار در آن یافت شد. این سیمان ها با آسیاب و پوزولان (سیمان جایگزین طبیعی و مصنوعی) با سیمان پرتلند ساخته می شوند.

در استاندارد ملی ایران ، پوزولانها به شرح زیر معرفی می شوند: “مواد سیلیس یا آلومینوسیلیکات که توانایی سیمان ندارند یا ندارند ، در حضور رطوبت هیدروکسیدهای قلیایی و قلیایی خاکی در دمای معمولی از نظر شیمیایی واکنش نشان می دهند” برای ایجاد ترکیباتی که دارای ویژگی های سیمان سازی هستند یا تشکیل آنها ”

در قانون ساختمان ملی پوزولانها چنین تعریف شده است: “پوزولانها مواد سیلیس یا آلومینا-سیلیس هستند که خود دارای ارزش چسبندگی کمی یا بدون ارزش هستند ، اما به شکل ذرات بسیار ریز ، در حالت عادی در حضور هیدروکسید رطوبت. کلسیم واکنش نشان می دهد و ترکیباتی را ایجاد می کند که تا حدی در ترکیب هستند تا با کم آبی سیمان پرتلند تولید شوند. دو نوع پوزولان وجود دارد.

پوزولانهای طبیعی در انواع یا کلسینه شده یافت می شوند و حاوی خاکستر آتشفشانی غیر کریستالی هستند.

پوزولان های مصنوعی یا صنعتی عمدتا حاوی بخار سیلیس ، خاکستر بادی و خاکستر پوسته برنج هستند. دود سیلیس یا محصول جانبی کوره های قوس الکتریکی صنایع است و موادی بسیار بالا دارای بیش از ۸۵٪ سیلیس غیر بلوری است. خاکستر بادی زغال سنگ است که حاوی سیلیس ، آلومینا و آهن و اکسیدهای کلسیم است.

خاکستر بادی نوع C به دلیل دارا بودن بیش از ده اکسید کلسیم سیمان می شود. خاکستر پوست برنج با سوزاندن مقدار زیادی سیلیس برنج به دست می آید. بنابراین ، لازم است که مواد پوزولانی به شکل یک پودر نرم باشد زیرا فقط در این صورت می تواند در حضور آب با هیدروکسید کلسیم ، که دارای خاصیت چسبندگی است ، پایدار شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع پوزولان ها ، از سایت ما دیدن کنید.

کدام ماده خواص پوزولانی دارد؟

عمده فروشان پوزولان طبیعی در سال ۲۰۲۰

پوزولان ها در بتن ایران مقادیر زیر را برای انواع مختلف افزودنی های معدنی از نظر کل چسب های سیمانی برای بتن های سازه ای برای انتخاب مقدار مطلوب افزودنی های معدنی آزمایش کرده اند.

پوزولان های طبیعی مطابق مشخصات ۴۰۳: ۲۰ تا ۱۰
خاکستر بادی نوع F مطابق با مشخصات ۴۰۳: ۲۵ تا ۱۵٪
خاکستر بادی نوع C مطابق مشخصات ۴۰۳: ۳۵ تا ۱۵٪
بخار سیلیس بر اساس مشخصات DET 409: 5٪

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عمده فروشان پوزولان طبیعی در سال ۱۴۰۰ ، از سایت ما دیدن کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما