توزیع بی واسطه فلدسپات لعاب

توزیع بی واسطه فلدسپات لعاب با هدف ارتقای سطح کیفی محصولاتی صورت می گیرد که به نحوی نیاز به لعاب کاری دارند؛ به عنوان مثال می توان به لعاب سطح سرامیک های ساختمانی اشاره کرد؛ همچنین آنچه تحت عنوان فلدسپات لعاب، تولید و توزیع می گردد؛ در صنایع شیشه سازی و ساخت چینی آلات بهداشتی به میزان بالا استفاده می شود؛ ناگفته نماند که وجود مواد قلیایی و چسبندگی سطحی بالا از جمله ویژگی های مهم فلدسپات لعاب می باشند.توزیع بی واسطه فلدسپات لعاب

سوالات متداول در مورد فلدسپات لعاب

سوالات متداول در مورد فلدسپات لعاب فلدسپات را می توان به عنوان یکی از مهم ترین و پر کاربردترین کانی های حاصل از سنگ های آذرین معرفی نمود؛ این کانی حالت بلوری داشته و در واقع ترکیبی از سیلیکات آلومینیوم به همراه یک یا چند سیلیکات دیگر (سیلیکات پتاسیم، کلسیم یا سدیم) می باشد.

نکته مهم قابل ذکر این است که فلدسپات به نوبه خود انواع مختلفی داشته و با اسامی گوناگونی خوانده می شود؛ به عنوان مثال در اینجا از فلدسپات لعاب نام می بریم که بر حسب کاربرد آن در لعاب کاری نامگذاری شده است؛ حال یکی از سوالات متداول این است که فلدسپات لعاب از نظر شیمیایی چه ویژگی هایی دارد؟
در پاسخ به پرسش مطرح شده باید گفت که به طور کلی فلدسپات به سه دسته کلی فلدسپات سدیک، فلدسپات پتاسیک و فلدسپات کلسیک تقسیم می شود؛ در این میان فلدسپات های سدیک و پتاسیک بیش از فلدسپات کلسیک برای لعاب کاری و شیشه سازی استفاده می شود؛ فرمول شیمیایی این محصولات به ترتیب NaAlSi3O8 و KAlSi3O8 است؛ البته برخی فلدسپات ها ترکیبی از این دو می باشند.

یکی دیگر از سوالات مهمی که در مورد فلدسپات لعاب پرسیده می شود؛ نحوه عملکرد این ماده و تاثیر آن بر محصولاتی مثل سرامیک است؛ در این راستا به طور خلاصه باید گفت که فلدسپات لعاب، کشش سطحی بسیار بالایی داشته و باعث می شود؛ سایر مواد نیز به طور کامل به هم بچسبند؛ بنابراین نه تنها ظاهر کاشی، سرامیک، شیشه و محصولات چینی را بهبود می دهد؛ بلکه موجب مقاوم شدن آنها در برابر خط و خش و تغییرات دمایی می گردد.

شناخت منابع اصلی تامین کننده فلدسپات

شناخت منابع اصلی تامین کننده فلدسپات جهت شناخت منابع اصلی تامین کننده فلدسپات باید گفت که بخش اعظم این ماده از سنگ های آذرین به دست می آید؛ در واقع چیزی حدود 60 درصد کانی های حاصل از سنگ های آذرین، فلدسپات ها می باشند؛ علاوه بر این فلدسپات در سایر کانی های معدنی نیز به فراوانی یافت شده و گفته می شود؛ تقریباً 50 درصد کانی های جامد زمین به فلدسپات اختصاص دارد.

علاوه بر آنچه در بالا بیان شد؛ کانی های ماسه سنگی و کانی های دگرگونی نیز از جمله منابع تامین انوع فلدسپات به شمار می روند. لازم به توضیح است که فلدسپات های سدیک و پتاسیک رایج ترین نوع فلدسپات ها بوده و بیشتر در سنگ های دگرگونی یافت می شوند؛ اما گروه دیگری از فلدسپات ها که به فلدسپات های پتاسیک و کلسیک شهرت دارند؛ معمولاً از سنگ های آذرین به دست می آیند.

فروش کلی فلدسپات لعاب

فروش کلی فلدسپات لعاب فروش فلدسپات لعاب به صورت کلی و با قیمت عمده انجام می شود؛ می دانیم که محصول نام برده اقسام گوناگونی داشته و طبیعتاً با قیمت های مختلفی عرضه می گردد. نکته شایان ذکر این است که به علت کاربرد گسترده فلدسپات لعاب در صنایع مختلف، خرید و فروش کلی آن رونق زیادی دارد؛ همچنین علاوه بر تجارت داخلی، شاهد صادرات این محصول به خارج از مرزهای ایران می باشیم؛ بی تردید فلدسپات لعاب صادراتی از سطح کیفی بالایی برخوردار بوده و قابلیت های جالب توجهی از خود نشان می دهد.

کلیه فعالان حوزه فروش کلی فلدسپات لعاب درجه یک بیش از هر چیز به اصالت و ویژگی های محصول خود توجه می کنند؛ مشخصاتی مثل ترکیبات تشکیل دهنده فلدسپات، محل استخراج، نحوه فرآوری و همچنین ویژگی هایی مثل دمای ذوب و میزان مقاومت در برابر عوامل گوناگون هر کدام به نوبه خود اهمیت قابل توجهی دارند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما