آجر نسوز خاکستری طوسی + ویژگی ها، مزایا، معایب

هنگام ساخت ساختمان ها، آنچه بیش از همه اهمیت دارد، مصالحی است که ساختمان روی آن نگهداری می شود. سالهاست که مردم مصالح آجر نما نسوز را ترجیح می دهند که انواع مختلفی دارد. آجر نما نسوز طوسی خاکستری سزاوار توجه ویژه است. چنین عنصری به طور گسترده ای در پوشش ساختمان ها استفاده می شود و به دلیل استحکام بالا و مقاومت در برابر تأثیرات خارجی ارزش دارد.

آجر خاکستری یک بلوک جامد با ساخت آسان است که می توان آن را در هر جایی که دارای یک منطقه قابل ساخت یا یک دیوار  است قرار داد. در ترکیب با سایر آجرها، به راحتی می توانید اشکال دیگری از هنر پیکسل را با نسخه خاکستری اضافه کنید.

ویژگی ها آجر طوسی خاکستری

آجر یک مصالح ساختمانی متراکم است که در دکوراسیون خانه ها، کلبه های تابستانی و انواع حمام استفاده می شود. چنین موادی از قرن 15 شناخته شده است. این در ترکیبی از خواص مانند: مقاومت در برابر آب، عایق حرارتی و مقاومت مکانیکی نهفته است – آجر از همه جهات پیشرو است.

آجر نما نسوز خاکستری طوسی یک آجر خاکستری خالص از طریق بدنه است که رنگ منحصر به فرد و مدرن آن کاملاً با آخرین روندهای معماری مطابقت دارد. رنگ خاکستری آن با مخلوط کردن خاک رس های مخصوص پخته شده در دمای بالا (1300 درجه سانتی گراد) به دست می آید، به این ترتیب رنگ خاکستری به دست می آید که در طول دهه ها تغییر نمی کند و همیشه جذب آب کمتر از 6٪ را تضمین می کند.

در کاربرد عملی می توان از آجر نسوز نما هم برای نما ساختمان و هم برای تزئین پیاده رو به صورت کاشی استفاده کرد. به طور فعال برای تجهیز شومینه، باربیکیو، زیرزمین و دکوراسیون داخلی استفاده می شود. این ماده برای بازسازی ساختمان های قدیمی و فرسوده مناسب است. رنگ ها و شکل های متنوع آجر به فضای داخلی زیبایی می بخشد.

آجر نما نسوز طوسی خاکستری رطوبت بسیار کمی را جذب می کند و در برابر انواع آب و هوا مقاومت می کند. می توان از آن برای مدت طولانی استفاده کرد و یکپارچگی خود را حفظ می کند. نوع خاصی از خاک رس در دمای بالا پخته می شود، بنابراین رنگ تیره برای نسوز هنجار است. عمدتا به شکل توخالی تولید می شود. بسته به دمای پخت نهایی، رنگ بعدی آن تشکیل می شود.

ویژگی ها آجر طوسی خاکستری

آجرهای طوسی خاکستری باید در مقیاس رنگ نسبتا سردتر طبقه بندی شوند . رنگ خاکستری آجرها اغلب با رنگ های قهوه ای و بژ ترکیب می شود – که گرما، کنتراست و بازی زیبای رنگ ها را با پس زمینه خاکستری سرد اضافه می کند. با این حال، آجرهای خاکستری همچنان محبوب هستند و هنگامی که با دوغاب همسان ترکیب شوند، می توان به بیان دقیق و خالصی دست یافت.

مزایا آجر طوسی خاکستری

اگرچه آجر خاکستری یک جزء ساختمانی سنگین باقی می‌ماند، اما بسیاری از ویژگی‌های غیرقابل جایگزینی دارد که همیشه توسط مصالح دیگر مهار نمی‌شوند.

  • اتلاف حرارت دو برابر کمتر است.
  • مقاوم در برابر تغییرات ناگهانی دما.
  • مواد اولیه طبیعی و زیست محیطی
  • عایق صوتی خوب
  • قسمت جلویی و پایی ساختمان در معرض تخریب آب و هوا قرار نمی گیرد.
  • مقاومت خوب در برابر آتش.
  • توانایی نمونه برداری از هر سایه.
  • محافظت در برابر آفتاب

مزایا آجر طوسی خاکستری

معایب آجر طوسی خاکستری

در میان مزایای شگفت انگیز، باید نقاط ضعف را نیز در نظر گرفت که عبارتند از:

ساختار سنگینی که پایه ساختمان را بارگذاری می کند.
هزینه بالای تکمیل؛
برچیدن و نوسازی کل سازه زمان بر است.

هنگام انتخاب آجر، باید ویژگی های هر محصول را به دقت مطالعه کنید، زیرا ایمنی و راحتی شما در خانه به آن بستگی دارد. سنگ تراشی ساخته شده از مواد خاکستری شما را برای چندین سال از تعمیرات نجات می دهد.

 

آجر نما نسوز طوسی
آجر نما نسوز طوسی

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما